9 жовтня відбулась проща Архибратства Матері Божої Неустанної Помочі до Глинян та Унева. До прощі приєдналися також інші парафіяни та гості парафії Зіслання Святого Духа у Львові.
Глиняни
Спершу відвідали Музей ткацтва і килимарства, заснований у 2017 році з метою відродити традицію глинянського килимарства. В музеї, окрім виставки килимів, діє також майстерня, у якій виготовляються килими ручної роботи, а також проводяться майстер-класи.
Літургію служили у старовинному (1749 р.) дерев’яному храмі Успення Пресвятої Богородиці, який щойно відкрили для богослужінь після реставрації. Неповторним відчуттям було молитися Святу Літургію перед чудотворною запрестольною іконою Розп’яття Ісуса Христа, яка самовідновилася у надприродний спосіб на Святвечір 1936 року.
Відвідали також парафіяльний храм святого Миколая (1894 р.), теж унікальне місце, фрески якого самовідновлюються, набуваючи яскраво виражених кольорів.
Унів
Святоуспенська Унівська Лавра по особливому виглядає серед чудових осінніх краєвидів.
В монастирському храмі Успення Пресвятої Богородиці (XVI ст.) молилися молебень перед чудотворною іконою Унівської Божої Матері, а також мали можливість набрати води з чудотворного джерела.
Опісля піднялися на Чернечу гору, де поховані монахи, «місце наділене особливою благодаттю через тривалу молитву, а також через поховання ченців, які своїм життям втілили ідеали святості».
На завершення помолились Хресну дорогу, сходячи на гору, з вершини якої відкривається прекрасний краєвид. Неподалік, на краю лісу знаходиться криївка УПА, пам’ятка боїв між українськими повстанцями та радянськими військами.
«Проща - це не просто цікава пригода, але духовна віднова, переосмислення життя і доторк Божий до Твоєї душі. Якщо ви цього всього шукаєте, то на наступний раз відкладіть усе і поїдьмо разом. Вірю, що за маленьке зречення домашнього комфорту ви отримаєте багато ласк і благодатей для вашого життя. Шукайте найперше Царства Божого, а все інше вам додасться...»
|