Ви увійшли як Гість · Група "Гості" · RSS 17.12.2018, 09:16

Головна » 2018 » Травень » 27 » Зіслання Cвятого Духа

 „Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, благий, душі наші”

(Трапар празника)

В часі, коли Ісус Христос навчав своїх учнів, неодноразово пророкував їм, що по своїм відході зішле апостолам Святого Духа, який їх усе зі сказаного Ним вияснить і буде провадити в цьому світі (Йо. 14, 26).

Апостолам тяжко було збагнути ті слова, та після того як на них зійшов Святий Дух, вони почали іти по тій дорозі досконалості, до якої їх закликав Учитель. Не позбавлені людських немочей, вони все ж стають „другим Христом” для всіх, що приходять до апостолів. Не тільки тим, що чинять чуда уздоровлень, а навіть воскрешають померлих, а в першу   чергу   тим,   що   бачать   свою   місію   не   в

політичних, чи інших земних амбіціях, а в навернені до спасіння усіх народів, знаком чого стала проповідь апостолів різними мовами.

Св. Павло, який історично не був присутній при цій події, тим не менше зображений на іконі Зіслання Святого Духа. Він символізує всіх неприсутніх на тій події, в тому числі й нас, і тому так само, як святі апостоли звертають свій зір на вселенну, яка зображена у вигляді старця і чекає на Слово Боже, яке Святий Дух посилає через апостолів, так і ми, які є носіями Дарів Святого Духа, отриманих у св. Тайнах Хрещення і Миропомазання зобов’язані дбати про спасіння усіх, хто живе навколо нас: родини, сусідів, співробітників. Ми не маємо права сказати собі, що то справа тільки єпископів, священиків і монахів (вони мають, звичайно, в більшій мірі бути подвижниками спасіння ближнього), бо ми (усі вірні) є також покликані до цієї апостольської місії.

Вітаємо усіх Вас з цим величним Празником нашої парафії і бажаємо міцного здоров’я і всіх гараздів, для того, щоб ми могли дати гідний звіт перед Ісусом за виконану нашу місію спасіння ближнього.

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Парафіяльні новини | Переглядів: 602 | Додав: ikop
Всього коментарів: 0
avatar

 

Разом онлайн 1
Гості: 1
Користувачі: 0


Rostyslav Myrosh © 2012-2018

Безкоштовний хостинг uCoz

Скрывать рекламу