Ви увійшли як Гість · Група "Гості" · RSS 25.02.2018, 10:18

Головна » 2013 » Травень » 4 » Страсна Субота
Сьогодні ад, стогнучи  голосить: Знищена моя влада! Прийняв я мерця, немов одного з померлих, та не  можу його ніяк утримати і з ним – трачу усіх, що були під моєю владою. Мав я вмерлих від віку, але ось цей усіх підносить! Слава, Господи, христу твоєму і  воскресінню твоєму.
(стихира на «Господи візвав»)
Літургія у Велику Суботу здійснюється разом з вечірнею, на якій читається 15 паримій  що містять в собі пророцтва і прообрази про  хресну смерть і воскресіння Ісуса Христа. Останні сумні акорди пісень великої суботи переходять у радісне воскресне ликування і в пісню Христос Воскрес. Під час апостола священики змінюють темні ризи на світлі, і вже у них 
читають воскресне Євангеліє.
У цей день літургійні тексти оспівують таїнство зішестя Христа в ад.  Через смерть на хресті  Христос сходить до аду – «місця» померлих. Церква у сходженні Христа до аду  оспівує силу воскресіння: «Де твоя, смерте, перемога? Де твоє, смерте, жало?»  (1Кр. 15, 55). Світлоносний Христос «розганяє» пітьму смерті, розсіює морок аду й «знаходить» Адама і Єву. Разом з Адамом Христос виводить із «тіні смертної» тих, «що очікували» Його, – праведників Старого Завіту.
Христос, подібно як і будучи на землі, був солідарний із людьми, так і в смерті є солідарний. Бог через смерть сходить у «глибини підземні», щоб наповнити Собою «все»: «В гробі  плоттю, в аді з душею як Бог, в раю із розбійником, і на престолі був Єси, Христе, з Отцем і Духом, все наповняючи, неописаний» (молитваПроскомидії). Споглядання хаосу в аді Боголюдиною стало умовою нашого споглядання Божества. Проникнення в глибини аду зробило дорогою те, що було «темницею». Як зазначає Григорій Богослов: «Глибина морська до спасіння не була дорогою, але Бог зробив цю пропасть шляхом».

 

 

 

 

 

 

Категорія: Парафіяльні новини | Переглядів: 332 | Додав: ikop
Всього коментарів: 0
avatar

 

Разом онлайн 1
Гості: 1
Користувачі: 0


Rostyslav Myrosh © 2012-2018

Безкоштовний хостинг uCoz