Ви увійшли як Гість · Група "Гості" · RSS 21.11.2018, 22:09

Головна » 2016 » Березень » 21 » Пасії (2016 р.Б.)

Протягом великого посту, у нашому храмі служиться Пасії. Слово «пасія» – з грецької – «страждання». Це зворушливе богослужіння було складене в середині XVII ст. великим святителем – митрополитом Петром (Могилою), творцем багатьох літургічних форм.

Пасіями називаються особливі служби, що звершуються в період Великого посту чотири рази, за числом читання страсних Євангелій згідно зі всіма євангелістами. Відправляється це богослужіння в неділю після вечірньої відправи, або ж в п’ятницю після повечір’я.

Сама назва «пасія» красномовно говорить нам про зміст цього великопосного богослужіння, на якому оспівуються Страждання Господа, Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Піснеспіви, які виконуються під час цієї служби, своєю мелодійністю і змістом розчулюють серце віруючої людини. Пасія спонукає християн, згадуючи розп’яття Господнє, Його Страждання, співрозп’ястись Христу і пам’ятати: «...ті, що Христові є, плоть свою розп’яли з пристрастями і похотями» (Гал. 5. 24). Під час цього богослужіння людина-християнин надихається до подвигу, удосконалення, слідування за Христом, що і є метою, не тільки посту, але й усього християнського життя.

Запис першої науки 20.03 (о. Василь Мирош) 

Запис другої науки 27.03 (о. Тарас Окіс) 

Запис третьої науки 3.04 (о. Василь Ковальчук)

 

Запис четвертої науки 10.04 (о. Роман Яцик)

Запис пятої науки 17.04 (о. Іван Ільків)

Категорія: Парафіяльні новини | Переглядів: 330 | Додав: ikop
Всього коментарів: 0
avatar

 

Разом онлайн 1
Гості: 1
Користувачі: 0


Rostyslav Myrosh © 2012-2018

Безкоштовний хостинг uCoz

Скрывать рекламу